Upravit možností cookies

Často sa pýtate - bazény

1) Čo je v cene montáže/pripojenia bazéna?

Montáž/pripojenie bazéna zahŕňa poskladanie všetkých komponentov, inštaláciu do iba našej šachty, prípravu trysiek a skimmera na pripojenie hadice. Šachta je pripravená z našej strany tak, aby sa prilepila iba hadica od skimmera do šachty a trysiek do šachty (v prípade potrubia od protiprúdu). Tieto posledné lepené spoje musí vykonať zákazník. Je potrebné, aby bazén bol usadený na betónovej doske a následne sa s bazénom nehýbalo, rovnako tak aj so šachtou.
Ak nebude k setu dodaná naša šachta, príde iba poskladaná filtrácia a komponenty, inštalácia do inej šachty nie je súčasťou.
Pripojenie elektrických častí, svetlá prepojenia, natiahnutie filtráciou (filter kábla / transformátorom / svetlom / zdrojom) vykonáva elektrikár tak, aby mohol následne vykonať revíziu. Toto nie je súčasťou montáže!

2) Odporúčate slanú úpravu vody? Prečo?

Áno, hlavne pre jej ľahkú údržbu, nízka náchylnosť na tvorbu rias a zdravé pôsobenie na koži. Z osobnej skúsenosti vieme, že často stačí iba 2x za rok (v kúpacej sezóne) porovnať hodnoty pH. Zároveň odporúčame zastrešenie na bazén, ktoré zabráni nečistotám a pomáha udržať teplotu vody. Morská soľ, ktorú dodávame na úpravu slanej vody, je neškodná ako na dýchanie, tak aj na kožu. Obsah soli vo vode nie je rovnaký ako v mori, takže sa nemusíte obávať nepríjemných prejavov slanej vody (soľ na koži, štiepanie očí). Na 1m3 vody odporúčame 5 kg soli. U manuálnej soľničky či solinátora je potrebné merať pH, automatická to urobí za vás. Zároveň vám automatická soľnička alebo solinátor hodnotu pH vyrovná. Soľničku je možné tiež doplniť o automatické meranie chlóru vo vode (soľnička pridá či uberie na výkone). Slanú úpravu vody si u nás zakúpi viac ako 90% zákazníkov.

3) Odporúčate kúpu tepelného čerpadla?

Tepelné čerpadlo nie je potrebné kupovať súčasne s bazénom. Odporúčame si však nechať urobiť prípravu pre tepelné čerpadlo, tzv. bypass. To zahŕňa pripojenie hadíc k čerpadlu, ktoré však zatiaľ vyvediete iba tam, kde prípadne čerpadlo bude. Ak zistíte, že vám teplota vody dostačuje, čerpadlo kupovať nemusíte ani ho pripájať. Pokiaľ sa však pre kúpu čerpadla rozhodnete, jednoducho ho potom pripojíte. Tepelné čerpadlo má dve funkcie, vie vodu nielen otepľovať, ale aj chladiť. Takže pokiaľ si na tepelnom čerpadle nastavíte danú teplotu, voda v bazéne ju neprekročí ani v horúcich dňoch. Umiestnenie tepelného čerpadla odporúčame minimálne 50 cm od steny a na slnečnom mieste.

4) Váham, či kúpiť protiprúd, čo odporúčate?

Ak bazén doplníte o kvalitný protiprúd, nahradí vám nielen dĺžku, ale môžete v bazéne plávať napríklad hodinu bez toho, aby by ste sa museli otáčať. Protiprúd nejde následne dorobiť do bazéna. Je potrebné toto vedieť už pri objednávaní. S pridaním protiprúdu sa mení základná kruhová šachta na väčšiu šachtu obdĺžnikovú, aby bolo v šachte dostatok miesta.

Protiprúdy ponúkame v dvoch variantoch:

5) Môže byť protiprúd na hladine vody?

Protiprúd nemôže byť nad hladinou vody bazéna. Motor musí byť pod hladinou vody v bazéne, inak by nemal vodu a nefungoval by. Odporúčam celú technológiu ponechať v našej chate, vystrojíme vám motory a nebudete si tým komplikovať inštaláciu na stavbe.

6) Čo je v priestore pod schodmi v bazéne?

Schody sú zvarené do korpusu bazéna, ktorý je vodotesne zvarený na CNC. Pod schodmi je inštalovaná tryska, aby voda pod schodmi stále cirkulovala v celom bazéne a za schodmi sa nemohli držať nečistoty. Do schodov sú urobené prestupy (otvory) v hornom schode a dole v rohoch, aby voda mohla rovnomerne cirkulovať. Doska sa pod bazén urobí rovná, pod schodmi sa betón nedáva.

7) Sú lepšie halogénové alebo LED svetla?

Zásadný rozdiel medzi halogénovým a LED svetlom je v životnosti. LED svetlo má dlhšiu životnosť, nižšiu spotrebu energie, je farbené a ovláda sa diaľkovým ovládačom Halogénové svetlo svieti žlto a tieto výhody nemá.

8) Je potrebná vyrovnávacia nádrž k prelivovému bazénu?

Vyrovnávacia nádrž na našich prelivových bazénoch nie je, má okolo celého obvodu kanál s mriežkou, do ktorého voda preteká a odkiaľ saje čerpadlo filtrácie. Žľab okolo celého bazéna je prevedený do veľkosti tak, aby slúžil ako vyrovnávacia nádrž. Vďaka tomu je jednoduchšia stavebná inštalácia bazéna. Vyrovnávacia nádrž je skôr pre komplikáciu. Má množstvo ďalších spojov na sacej vetve, zložitú inštaláciu a zanáša sa nečistotami. "Kanál" v našom prevedení, odkiaľ nasáva priamo filtrácia, je podstatne jednoduchší na údržbu.

9) Zafúkaná izolácia stien, voľná izolácia dna bazéna XPS 30 mm + roxory – je potrebná?

Zateplenie bazéna našim zákazníkom vždy odporúčame. V prípade absencie izolácie bude vodu chladiť betón okolo bazéna. Bazén sa zatepľuje na bokoch medzi rebrami. Na izoláciu sa používa extrudovaný polystyrén XPS s hrúbkou 3 cm. Na dno sa rozkladá zateplenie priamo na betónovú dosku, potrebné množstvo vám dovezieme priamo s bazénom, pokiaľ zateplenie bazéna objednáte. Zateplenie bazéna si môžete objednať aj priamo u nás, ponuku nájdete pod ponukou bazénových setov, popr. vám môžeme poslať kalkuláciu. Na zateplenie vám odporúčame ešte roxory, ktoré sa preťahujú cez rebrá bazéna. Tie následne zafixujú bazén do betónu. Roxory sú hrúbke 8 mm.
Izoláciu aj natiahnutie roxorov môžete vykonať aj pri pokladaní bazéna. Avšak odporúčame mať ju už súčasťou zakúpeného bazéna, ten môžete hneď po dovoze položiť priamo na pripravenú betónovú dosku a nemusíte sa izoláciou zdržiavať. Na bazén nie je možné použiť väčšiu hrúbku zateplenia ako 30 mm. Táto hrúbka plne dostačuje a väčšia by už na bazén nevyšla.

10) Ako postupovať, ak bude bazén sčasti nad povrchom?

Ak bude bazén umiestnený z časti nad povrchom, je potrebné ho obmurovať strateným debnením, tak aby sa mohol dobetónovať medzi rebrami a debnením. Stratené debnenie musí byť už od betónovej dosky.

11) Akú poskytujete záruku na vaše výrobky?

Záruku na všetky výrobky poskytujeme 24 mesiacov.

12) Kde sú k dispozícii všetky návody, manuály a výkresy?

Všetky výkresy a návody nájdete buď priamo na stráce produktu (spravidla úplne dole), alebo tu na stiahnutie.


Často sa pýtate - zastrešenie

1) Ako prebieha montáž zastrešenia?

Zastrešenie k vám príde kompletne zmontované a na vás je iba prevŕtanie koľají a priskrutkovanie k podkladu. Následne sa nasunú moduly. Návod, vrtáky a kotviace skrutky sú súčasťou dodávky.

2) Prečo už nemáte v ponuke zastrešenie s plným polykarbonátom (priehľadný ako sklo)?

Plný 4mm polykarbonát neodporúčame, pretože sa ľahko poškriabe a má oveľa horšie izolačné vlastnosti (rozdiel teploty vody cca 4°C). Z týchto dôvodov už ho neponúkame.

3) Ponúkate bezkoľajnicové alebo jednokoľajnicové zastrešenie?

Bezkoľajnicové a jednokoľajnicové zastrešenie neponúkame, pretože nie je stabilný a nevydrží nános snehu.

4) Máme v bazéne rebrík, aké vybrať zastrešenie?

Rebrík musí byť umiestnený uprostred kratšej strany zastrešenia a budete potrebovať príplatkovú výbavu dvere na čele. Je potrebné zmerať, či bazén aj s rebríkom nie je dlhší ako ponúkané zastrešenie.

5) Ako mi bude doručené zastrešenie?

Zastrešenie k vám príde na prívesnom vozíku a je možné ho zložiť iba ručne. Na zloženie je potrebné mať zaistených 3 ľudí, ktoré pomôžu vodičovi so zložením. Zastrešenie sa zloží na dosky, ktoré má vodič pri sebe.

6) Má zastrešenie aretácie (zaistenie) a zámky?

Každý modul má dve aretácie (z oboch strán). Pokiaľ budete chcieť zastrešenie zamknúť je potrebné si kúpiť potrebný počet kaštieľov (na dvere jeden a na každý modul jeden).

Nenašli ste nejakú odpoveď? Chcete sa na niečo spýtať?

Neváhajte sa na nás obrátiť kedykoľvek v pracovnej dobe (Pondelok - Piatok od 7,00 do 15,00) na telefónne číslo +420 732 220 497 alebo pošlite dotaz na e-mail glucpbs@gmail.com


Návody a manuály na stiahnutie

Stavebná príprava bazéna - stiahnuť (Gluc PBS - Stavebná príprava.pdf)< /h3>

Výkresy na stiahnutie

Výkres - skimmerový bazén bez protiprúdu - stiahnuť (Gluc PBS - Výkres - Skimmerový bazén bez protiprúdu.pdf)

Výkres - skimmerový bazén s protiprúdom - stiahnuť (Gluc PBS - Výkres - Skimmerový bazén s protiprúdom.pdf)

Výkres - Prelivový bazén s protiprúdom - stiahnuť (Gluc PBS - Výkres - Prelivový bazén s protiprúdom.pdf)

Výkres - Prelivový bazén bez protiprúdu - stiahnuť (Gluc PBS - Výkres - Prelivový bazén bez protiprúdu.pdf)

Ďalšie súbory na stiahnutie

Reklamačný formulár - stiahnuť (reklamacni_formular_GLUC.pdf)

Certifikát bazény - stiahnuť (certifikat_bazenu.pdf)

Kontaktujte nás

Kontaktné informácie

  • Pondelok - Piatok: 7:00 až 15:00
  • Adresa: Orlovská 737/125, Ostrava-Heřmanice 713 00

Facebook

Napíšte nám